Narodowe Święto Niepodległości

11listopadaphoto.jpg
11 Listopada

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest jedną z najważniejszych uroczystości państwowych w Polsce.

Obchodzone jest dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości (11 listopada 1918 roku), po 123 latach niewoli pod zaborami Rosji, Prus i Austrii.

Święto Niepodległości w naszej szkole jest upamiętniane i wspominane przez nauczycieli i rodziców. Jak przetłumaczyć, wytłumaczyć i opisać dążenie Polski do odzyskania niepodległości dzieciom, które urodziły się w kraju kwitnącym wolnościami? Jak zilustrować poczucie, uczucie dążenia do wolności?

Nasza szkoła przygotowała poranek z pieśniami i wierszami afirmującymi radość i wolność. Podczas zajęć dzieci poznawały historyczny aspekt dążeń niepodległościowych Polski.